10-vjeçari tenton të hidhet nga kati i 7, luante ‘balena blu’

10-vjeçari tenton të hidhet nga kati i 7, luante ‘balena blu’

Shtetasi i Maqedonisë humbë jetën në Shqipëri
LR-PDSH mund të mos hyjë në Qeveri, problemi BDI?!
Motori merr flake pas përplasjes, humb jetën 30-vjeçari
Plagoset rëndë shqiptari 19 vjeçar në Gjermani

Forca të shumta policie dhe zjarrfikëse kanë rrethuar një pallat në Rrugën “Pavarësia” në Kamëz, pasi një fëmijë vetëm 10 vjeç kërcënon se do të vetëhidhet.

Sipas deklarimeve të familjarëve fëmija ka luajtur lojën e rrezikshme “balena blu”.

Fenomeni i “Balenës Blu” po bëhet mjaft i përhapur edhe i rrezikshëm edhe në Shqipëri. Pak ditë më parë një rast u zbulua në Gjirokastër, ndërsa 4 raste të tjera u denoncuan publikisht nga një famulltari  i Katedrales “Shën Shtjefni” në Shkodër, Dom Artur Jaku.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.