127 të arrestuar në Cyrih, disa prej tyre janë nga Maqedonia

127 të arrestuar në Cyrih, disa prej tyre janë nga Maqedonia

Vjedhje si në filma, gruaja ishte vetëm me fëmijët e saj në shtëpi, hajnat i vjedhin 67 mijë euro
Zjarri mbi ndërtesën në Londër: Myslimanët e zgjuar në syfyr u kanë shpëtuar jetën shumë banorëve
VIDEO | “Kumanova”, i akuzuari Valdet Zekaj: Nuk flas dot sepse mi kanë thyer dhëmbët
Ja çfarë thotë Zaev pas takimit me Kasamin

Gjatë një aksioni policor të realizuar në Cyrih të Zvicrës, për shkatërrimin e krimit, janë arrestuar gjithsej 127 persona.

Ndër të arrestuarit ka shtetas të Maqedonisë, Serbisë, Kosovës, Gjeorgjisë, Francës, Kolumbisë, Mongolisë, Polonisë, Rumanisë dhe Sirisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nga të arrestuarit e disa kontrollave policore, 24 prej të arrestuarve janë hajdutë.

Aksioni ka zgjatur nga tetori i vitit të kaluar, e deri në shkurt të këtij viti. Gjatë kësaj periudhe ka patur rritje të patrullimeve në kantonin në fjalë, si edhe kontrolle të veturave.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.