25-vjeçarja del shëtitje në park dhe gjen diamantin e rrallë (FOTO)

25-vjeçarja del shëtitje në park dhe gjen diamantin e rrallë (FOTO)

Këshilla për grim më të mirë
6 mijë dollarë nata për të fotografuar të pasmet(FOTO)
Si të parandaloni dëmtimin e flokëve gjatë pushimeve
Të rinjtë rebelë të fotografuar nga mësuesi i tyre (FOTO)

Një 25-vjecare nga Oklahoma gjeti një diamant të rrallë 2.65 karat në tokë, vetëm 10 minuta pasi kishte dalë për një shëtitje në park.

Victoria Brodski gjeti një objekt të shndritshëm që ngjante me një copë xhami, por iu duk interesante dhe filloi të kërkonte rreth diamantëve.

Ajo dhe familja e saj ishin për vizitë në Crater of Diamonds State Park pasi kishin dëgjuar se dikush kishte gjetur një diamant 7.44 karat në mars.

 Ky diamant është i rrallë se ka madhësinë e një rruaze dhe ka ngjyrë mjalti. Është me sipërfaqe të lëmuar dhe të rrumbullakët e duket lehtësisht se cfarë ka brenda.

Vajza ka vendosur që ta shesë dhe përfitimet që do të marrë, do ti ndajë me familjen e saj. Në këtë park janë gjetur rreth 75 mijë diamante që në vitin 1906.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.