5 milionë euro i’u ofruan për formimin e Qeverisë, por i refuzoi, ky është politikani shqiptar në Maqedoni? (FOTO)

5 milionë euro i’u ofruan për formimin e Qeverisë, por i refuzoi, ky është politikani shqiptar në Maqedoni? (FOTO)

Një grua e vdekur dhe pesë të lënduar në aksidentin e rëndë Tetovë-Gostivar (FOTO)
Tigri sulmon për vdekje kujdestaren e kopshtit zoologjik
VV në Këshillin e Internacionales Socialiste (FOTO)
Vodhën 100 mijë euro në një hotel në Tiranë, detaji që zbuloi hajdutët do ju lë pa fjalë

Njërit prej liderëve të partive shqiptare që fituan më pak deputetë në zgjedhjet e 11 dhjetorit iu ofruan 5 milionë euro, plus Platforma e partive shqiptare pa Prokurorinë
Speciale, për të formuar Qeverinë me VMRO- DPMNE dhe BDI.

Sipas disa mediave, bëhet fjalë për kreun e LR-PDSH, Ziadin Sela.“Oferta është bërë , kur lideri i asaj partie është ftuar në takim nga një funksionarë i lartë i BDI së, ku më pas është shfaqur edhe një nga krerët vendimtar të VMRO- DPMNE -së, ku i është premtuar se gjitha pikat e Platformës pranohen, përveç Prokurorisë Speciale, ndërsa plus do të jenë në dispozicion edhe 5 milionë euro”, theksuan atëkohë burime partiake që janë të njohur me këtë ngjarje.

Paratë janë ofruar nga VMRO -DPMNE, ndërsa lobues kanë qenë protagonist i politikës shqiptare për të arritur qëllimin që Sela të përfshihet në Qeverinë e shpëtimit të klanit të
Gruevskit.

Pas këtij vendimi refuzues, kreu i ASH-së, u vendos në shënjestër të deklaratave linçuese nga selia e VMRO-DPMNE-së.

Sela kete nuk e ka mohuar ne nje interviste te fundit ne TV21 duke mos dhene detaje.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.