6 thelpinj hudhra të pjekura, ja çfarë i bëjnë trupit për 24 orë!

6 thelpinj hudhra të pjekura, ja çfarë i bëjnë trupit për 24 orë!

Askush nuk e ha, shëron 150 telashe: Erëza që vlen si ar!
Pjepri, ky frut i mrekullueshëm dhe vetitë e tij kuruese që nuk i keni ditur
A e dini se sheqeri ndikon në funksionimin e trurit?
Ndaloni gjakderdhjen nga hunda për 10 sekonda me këto tre produkte

Hudhra është padyshim një nga ushqimet më të shëndetshme në planet! Kjo mrekulli natyrore është në gjendje të trajtojë sëmundje të shumta dhe për shkak të vetive të saj të fuqishme mjekësore, ajo është përdorur në të gjithë botën.

Hudhra është përdorur tradicionalisht për të ulur nivelet e kolesterolit, për të kontrolluar tensionin e lartë dhe të ulët të gjakut, për të trajtuar sëmundjet e zemrës, stimulon qarkullimin e gjakut, dhe parandalon goditjet në tru.

Me sa duket, hudhra mund ta ndihmojë trupin tuaj për 24 orë! Sipas ekspertëve, konsumi i 6 thelbinj hudhër të pjekur në baza ditore mund të japë efekte mbresëlënëse, si më poshtë:

Pas 1 ore – hudhra është tretur në stomak, dhe ushqen trupin tuaj.

2-4 orë – ajo fillon të parandalojë dëmete shkaktuara nga radikalet e lira.

4-6 orë – metabolizmi fillon të njohë vetitë e saj të dobishme dhe kjo ndihmon në eliminimin e lëngjeve të tepërta dhe yndyrës në trup.

6-7 orë – vetitë antibakteriale të hudhrës fillojnë të veprojnë dhe të shkatërrojnë çdo bakter që gjendet  në organizëm.

6-10 orë – ushqyesit që gjenden në hudhër kanë dhënë efekte në nivel qelizor.

10-24 orë – Për shkak të marrjes së këtij produkti të mrekullueshëm, trupi i nënshtrohet një procesi të spastrimit të thellë, i cili çon në:

  • Forcim të sistemit imunitar
  • Përmirësim i kockave
  • Ul dhe përmirëson nivelet e presionit të gjakut
  • Ndihmon zhvillimin e qelizave
  • Eliminon lodhjen
  • Rregullon nivelet e kolesterolit
  • Parandalon problemet kardiovaskulare

Për këtë arsye, hudhra rekomandohet nga ekspertët, të konsumohet në baza ditore, dhe kështu mund të parandalojë sëmundje të ndryshme si dhe të trajtojë ato ekzistuese!/ Burimi: healthyfoodhouse – Gazeta Shendeti/

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.