Aksident i rëndë në Zvicër, pësojnë dy familje shqiptare

Aksident i rëndë në Zvicër, pësojnë dy familje shqiptare

Do të habiteni me pasurinë e Nikolla Gruevskit (Dokument)
Tryezë nga Grupi Rinor “Zgjohu” (FOTO)
Fletë-arrest ndërkombëtarë për Grujovskin dhe Boshkovskin
Ja cili ishte 20-vjeçari shqiptar, që humbi jetën në dush në Tetovë (FOTO)

Një veturë ishte ndalur në shiritin ndihmës të autostradës kur një veturë tjetër që po vinte,
e kishte goditur atë, njofton Policia Kantonale e Aargaut, raporton telebasel.ch. Ajo që po
qëndronte në shiritin ndihmës të autostradës pak para orës 16.30, ishte jë kosovare e
moshës 26 vjeçare.
Së bashku me të në makinë ishin edhe dy fëmijët e saj 8 dhe 9 vjeçarë, transmeton
albinfo.ch. Një makinë që po shkonte në drejtim të Brugut është përplasur me tërë fuqinë
në makinën që ishte ndalur aty. Atë e ngiste një 31 vjeçar, po ashtu kosovar.
Kosovarja dhe djali i saj 9 vjeçar ashtu si dhe shkaktari i ndeshjes, (shoferi i makinës
tjetër) kanë pësuar lëndime të lehta ndërsa vajza 8 vjeçare është lënduar rëndë dhe është
transportuar me helikopter për në spital.
Dëmet e shkaktuara materiale vlerësohen në disa mijëra franga
Prokuroria Publike Lenzburg-Aarau ka iniciuar hetimet për zbardhjen e shkaqeve që sollën
te aksidenti, përcjell albinfo.ch. Ndërsa policia i ka marrë patentshoferin shkaktarit të
aksidentit.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.