Arrestohen gjashtë anëtarë të ISIS-it

Arrestohen gjashtë anëtarë të ISIS-it

Blerim Sejdiu i Lëvizjes Besa fiton Komunën e Zhelinës
Ja deklarata e Ali Ahmetit pas emërimit të ministrave të rinj
E pabesueshme, ja çfarë dënimi është shqiptuar për sulmuesit e deputetëve
Aksion në Çair (Foto)

Ata u arrestuan si pjesë e një operacioni të autoriteteve që merren me hetimin e rrjetit për rekrutimin e xhihadistëve, transmeton Klan Kosova.

Në Spanjë, Britani të Madhe dhe Gjermani sot janë arrestuar gjashtë persona të cilët dyshohet se janë anëtarë të Shtetit Islamik (ISIS).

Kështu ka bërë të ditur Ministria e Brendshme spanjolle, transmeton Klan Kosova.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.