Arrestohet edhe një i akuzuar për ngjarjet e 27 prillit

Arrestohet edhe një i akuzuar për ngjarjet e 27 prillit

Autobusi nga Maqedonia përplaset në autostradën Beograd-Nish, katër të plagosur
“Basha të mos jep dorëheqje”
Mbeturinat gjithandej Çarshisë së Shkupit (FOTO)
Tetovari arrestohet në Tabanoc, kërkohej për “tentim për përdhunim”

Policia ka arritur që të arrestojë edhe një të kërkuar nga personat e akuzuar për dhunën në Kuvendin e Maqedonisë, natën e 27 prillit të vitit të kaluar, mëson “24 vesti”.
Bëhet fjalë për Mlladen Dodevski, njëri nga personat për të cilët u shpall flet-arrest ndërkombëtar. Të kërkuar tjerë janë edhe Aleksandar Vasilevski-Ninxha, Nikolla Mitrevski-Koljo, Dejan Davidovski dhe Mitre Ptropovski.

Këto janë arratai përderisa lidhur me ngjarjet e dhunshme në Kuvend mbrëmjen e 27 prillit 28 persona tjerë janë në paraburgim.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.