Atletja shtatzënë vrapon në garën prej 800 m (VIDEO)

Atletja shtatzënë vrapon në garën prej 800 m (VIDEO)

Çka nuk dimë për Putinin (FOTO)
Motoçikleta ecën me shpejtësi të madhe në autostradë… po motoçiklisti ku është?
E papritur: Çifti i njohur shqiptar i jep fund martesës!
Trump “flirton” me gazetaren (video)

Atletja amerikane Alysia Montano ka arritur që të vrapojë 800 metra në muajin e pestë të shtatzënisë në garën e vrapit USA Track dhe Field Championships. 31-vjeçarja, pavarësisht se nuk arriti që të fitojë garën shënoi në mënyrë të shkëlqyer dy xhiro. Ajo mbaroi garën vetëm 19 sekonda pas fituesit duke shënuar një kohë prej 2 minuta dhe 21.40 sekonda. Nuk është hera parë që atletja, e cila është në pritje të fëmijës së saj të dytë, konkurron duke qenë shtatzënë. Të njëjtën gjë ajo e bëri edhe në vitin 2014 në muajin e 8 të shtatëzënisë duke përfunduar garën 11 sekonda më vonë./alsat-m

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.