21 C
Skopje
August 14, 2018
Offside

Barcelona-Sevilla, debutim historik në Superkupën e Spanjës

Federata Spanjolle e Futbollit ka zyrtarizuar se, me rastin e finales së Superkupës së Spanjës që do të luhet mes Barcelona-s dhe Sevilla-s të dielën e ardhshme, do të bëjë debutimin sistemi VAR.

Arbitri përgjegjës për VAR do të jetë Carlos del Cerro Grande dhe do të ketë ndihmës Jesus Gil Manzano dhe Angel Nevado Gonzalez. Të dy klubet kanë pranuar përdorimin e teknologjisë për këtë ndeshjes.

Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

Skandal te Liverpool, klubi denoncon Salah në polici…

shprehja

Përmbys Prishtinën, Drita fiton Superkupën e Kosovës. Nderohet Fadil Vokrri

shprehja

Realizoi ëndrrën “Inter”, Keita: “Icardin e njoh që nga Barcelona, Spalletti më kërkoi me ngulm”

shprehja