Bezhani u rizgjodh president i Komitetit Olimpik Kombëtar

Lëndimet e muskujve adductor, pubalgjia, rehabilitimi i tyre tek sportistët dhe rikthimi në sport.
Sportistët që do të përfaqësojnë Kosovën në EYOF “Gyor 2017”, udhëtuan për në kampin përgatitor
Një delegacion nga Gjeneva vizitoi Komitetin Olimpik të Kosovës
Uta Ibrahimi kthehet në Kosovë: Ngjitja në Everest ndjenja më e mirë në jetë


Bezhani u rizgjodh president i Komitetit Olimpik Kombëtar
Asambleja e Përgjithshme e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar ka votëbesuar për një tjetër mandat Viron Bezhanin si kreun e këtij institucioni.

Ndonëse ditët para zgjedhjeve ishin shoqëruar me polemika të shumta, me akuza e kundërakuza për manipulime e kërcënime, kjo nuk është reflektuar në votime ku pjesa më e madhe e komunitetit të sporti ka votuar që Bezhani të qëndronte në detyrë, duke e preferuar para kandidatit tjetër, Ilir Trebicka.

Në votimin për president të KOKSH, Bezhani ka……
Source: botasot

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.