Bodybilerja vdes nga konsumimi i tepërt i proteinave

Zyrtarët e KON-it dhe KOE-s të ngazëllyer me planin strategjik të punës së KOK-ut
Viktimat në Londër, kombëtarja e Arabisë Saudite nuk mban një minutë heshtje
Shah: Garry Kasparov e përfundoi turneun e parë pas tërheqjes
Sportistët që do të përfaqësojnë Kosovën në EYOF “Gyor 2017”, udhëtuan për në kampin përgatitor


Bodybilerja vdes nga konsumimi i tepërt i proteinave
Bodybilderja australiane, Meegan Hefford ka vdekur këtë verë për shkak të komplikimeve që rezultuan nga dieta e saj ku konsumonte shumë proteina dhe nga një gjendje e rrallë gjenetike.

Hefford u gjet pa vetëdije në banesën e saj në muajin qeshor.

Pasi e dërguan në spital mjekët zbuluan se ajo ishte diagnostifikuar me një gjendje të rrallë gjenetike për shkak të konsumimit të  tepërt të proteinave.

Hefford para se të ndërronte jetë, ishte në fazat për fundimtare të përgatitjes……
Source: botasot

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.