Bomba e Demirit nga 30 metra, goli i javës (VIDEO)

Bomba e Demirit nga 30 metra, goli i javës (VIDEO)

Njeriun të cilin Muhamedi (alejhi selam) e përgëzoi me Xhennet përmes ëndrrës
“Teuta Arifi dështoi, Bilall Kasami do të fiton”
Manoillovski i dërgon letër BDI-së dhe Ali Ahmetit. (LETRA)
20 të vdekur nga një aksident në Turqi (FOTO)

Këtë javë filloi kampionati i futbollit në Maqedoni, pjesë e së cilës janë Shkupi, Shkëndija dhe Renova, njofton shprehja. KF Shkupi këtë sezon e filloi me një barazim, 1:1 në fushë të vetë, ku kundërshtar pati ekipin nga Strumica, Akademia Pandev.

Goli i KF Shkupit, nuk ishte i veçantë për atë se ishte goli i parë i kampionatit, por për atë se çfarë goli ishte. Autor i këtij super-goli është futbollisti 22 vjeçar, Husein Demiri, i cili nga 30 metra në minutën 84’ mposhti portierin mysafir, njofton shprehja. Goli i parë i Demirit në këtë ndeshje, solli edhe pikën e parë të Shkupit në këtë kampionat të ri./shprehja.com

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.