Caktohet zv.ministri i ri i arsimit

Caktohet zv.ministri i ri i arsimit

Shkupjani me shkop sëpate ka sulmuar nënën e tij, ia ka thyer dorën dhe përsëri e ka rrahur
Hoxhë Elvis Naçi flet mbi Benjaminin që vdiq në deti duke ndihmuar dy vajzat (VIDEO)
Gjuha shqipe përdhoset edhe në 550 vjetorin e vdekjes së Skënderbeut (FOTO)
MASH zgjat orët mësimore nga 45 në 55 minuta, nxënësit nuk do të kenë më detyra shtëpie

BDI është duke kërkuar zëvendësim për postin e Visar Ganiu, i cili dha dorëheqje nga posti i zv/ministrit të arsimit, pasi u kandidua për kryetar në komunën e Çairit. Burime partiake kanë thënë për Gazetën Lajm se kandidati më serioz, ndoshta edhe i vetëm për postin e zv/ministrit të arsimit është kryetari aktual i komunës së Sarajit, Bekim Murati.

Murati nuk është kandiduar për mandat të ri në komunën e Sarajit, ku BDI garon me ish kryetarin e komunës dhe ish ministrin e drejtësisë, Blerim Bexheti.
 Stacioni i ardhshëm i tij me shumë gjasë do të jetë në postin e zv/ministrit të arsimit, që ka mbetur vakant pas largimit të Ganiut.
Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.