Ceferin: UEFA do ta ndihmojë Kosovën

Sportistët që do të përfaqësojnë Kosovën në EYOF “Gyor 2017”, udhëtuan për në kampin përgatitor
Rekordmenia 84-vjeçare fierake që u martua me sportin
Garat, atraksione për dashamirët e automobilizmit
Klubi i gjimnastikës ”Halil Alidema” nga Vitia radhit sukseset, por i nevoitet mbështetje financiare


Ceferin: UEFA do ta ndihmojë Kosovën
Presidenti i UEFA-s, Alexander Ceferin, ka thënë se institucioni më i lartë i futbollit evropian do ta ndihmojë dhe do ta financojë FFK-në, por duhet të arsyetohet përdorimi i atyre mjeteve.

Ai këto komente i bëri në një konferencë  të përbashkët për media me kreun e FFK-së, Fadil Vokrri.

Ceferin tha se UEFA do të ndihmojë financiarisht FFK-në, por kjo e fundit duhet që të vërtetojë se ku i shpenzon këto mjete.

Ceferin: FFK të vërtetojë se ku i shpenzon paratë

“Ne……
Source: botasot

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.