Çka i ka ndodhur nje Tetovari ne Durres.Do të habiteni me çmimet e ushqimit në nje restorant

Çka i ka ndodhur nje Tetovari ne Durres.Do të habiteni me çmimet e ushqimit në nje restorant

Ministri Taravari takim pune me Fondin për Popullsi të KB
Gazetari maqedonas: Ndeshjet Vardar – Fenerbahçe janë të kurdisura, ja kush dyshohet?!
Shkupjani po lufton për jetë: Është rrahur se ka vjedhur makinën Audi A6
Aksident në Parlamentin e Maqedonisë, një automjetet përfshihet nga flakët

Bregdeti shqiptar ofron bukuri të jashtëzakonshme, por smund të themi të njëjtën gjë për cmimet, të cilat janë stratosferike dhe për ushqimet fastfood, e jo më për restorantet e mirëfillta, ku duhet të matesh mirë para se të futesh.

Një rast i tilë ka ardhur në redaksinë e ShqipëriaIme, ku një djalë i revoltuar na dërgon faturën ‘jo tatimore’ stratosferike që kishte marrë, duke porositur vetëm 3 pije dhe 3 doner.

Përvec cmimit të kripur të donerit, ky restorant i quajtur me emrin Kosova në Durrës, si për të thithur turistët e shumë nga Kosova nuk ndan as kupon tatimor, por vetëm një faturë të thjeshtë. Këta të fundit bëjnë turizëm patriotik duke zgjedhur vendin e tyre, dhe jo fqinjët tanë të cilët ofrojnë kushte dhe cmime shumë më të mira.


Ja mesazhi i plotë i të riut nga Tetova:

Pershendetje Shqiperia Ime, para disa ditesh kemi qene deshmitare edhe te nje vjedhje te turisteve te cilet vin ne Shqiperi me sakte ne DURRES, ku per 3 Donera dhe nga nje pije kemi paguar 3400 lek te reja si dhe nuk na eshte dhene kupon tatimor, per dallim nga ajo qe paguajme ne Maqedoni dhe Kosove. Edhe pse lokali e kishte emrin Kosova nuk kishin te bejne me Kosoven. Keni dhe fotografite te bashkangjitura, ju lutem postojeni dhe Anonim ju lutem.

Read more: http://www.tetova1.com/2017/07/08/cka-ka-ndodhur-nje-tetovari-ne-durres-te-habiteni-cmimet-e-ushqimit-ne-nje-restorant/#ixzz4mGufF1JR

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.