Çka pirtet të ndodhë sot në Gjykatë për rastin”Monstra”

Çka pirtet të ndodhë sot në Gjykatë për rastin”Monstra”

Lutfi Haziri flet fjalë të mëdha, s’ka koalicion me PAN’in
Vazhdon dhuna në Shkup, sulmohet floktaria ‘Nushi”
Hahn: BE nuk ka të ardhme pa Ballkanin
Termet i ri sot në mëngjes dridhi Maqedoninë

Gjykata e Lartë e Maqedonisë për sot ka caktuar seancën e hapur ku duhet të rishikohen ankesat e gjashtë të burgosurve për rastin ”Monstra” të cilët janë të dënuar me burg të përjetshëm.

Gjykata në seancën e kaluar kërkoi fakte dhe argumente nga Prokuroria Speciale Publike të cilët thanë se kanë fakte dhe argumente për këtë rast.

Kjo seancë vjen pasi mbrojtja ka dorëzuar ankesat me dyshime se drejtësia nuk ka shkuar në vend për gjashtë të dënuarit me burg të përjetshëm dhe besojnë se fajtorët nuk janë këto gjashtë personat dhe se mbahen në burg pa faj.

Përndryshe, rasti daton që nga viti 2013 dhe se gjashtë personat u dënuan në vitin 2014. Një person për këtë rast është në arati në Kosovë dhe nuk është ekstraduar ende./lajmpress

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.