Dani Pedrosa regjistron pole position në Montmnelo

Bëhen të ditur emrat e 14 sportistëve që do të përfaqësojnë Kosovën në Festivalin Olimpik Evropian
“Gërmia555” befasoi në garën triatlon
Karaqi sfidohet nga Vujadinoviqi
Njeriu më i fortë në Kosovë kapet për shtyllë dhe bën mrekulli!


Dani Pedrosa regjistron pole position në Montmnelo
Është Dani Pedrosa piloti më i shpejtë në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Spanjës në Moto GP. Piloti i skuadrës Honda regjistroi kohën me të shpejtë 1.43.870 duke lënë në vendin e dytë të nisjes bashkëkombasin Jorge Lorenzo me motorin Ducati dhe italianin Danil Petrucci. Probleme të mëdha hasi Yamaha pasi motori japonez nuk arriti të përshtatej me pistën e Montmelosë dhe në këtë mënyrë, Vinales do të niset nga pozicioni i nëntë, ndërsa Valentino Rossi nga vendi i……
Source: botasot

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.