Dëshmia për Ora News – Shqiptarja nga Barcelona: 30 sek. që më shpëtuan mua dhe vajzën

Dëshmia për Ora News – Shqiptarja nga Barcelona: 30 sek. që më shpëtuan mua dhe vajzën

Edi Rama e fillon mëngjesin me një lajm të mirë (FOTO)
12 asistentë e studentë të UP-së dënohen me burg e gjoba për ryshfet
Sulm seksual në një shtab partie politike
Shpërthimi në Mançester: Konfirmohen 19 të vdekur dhe 50 të plagosur (Foto/Video)

Vetëm 30 sekonda kanë shpëtuar nga vdekja Rominën, gruan e re shqiptare dhe vajzën e saj vetëm 1 muajshe e cila ndodhej në në zonën e famshme turistike Las Ramblas, kur një furgon u përplas me turmën e njerëzve.
Sulmi terrorist shkaktoi 13 te vdekur e mbi 80 te plagosur.
“Kam shpetu per 30 sekonda. Mos te kishim hyr ne dyqan kisha vdek me gjith gocen 1 muajshe” shkruan ajo në komentet në facebook poshtë videos live të Ora News ku po transmetoheshin informacionet e fundit nga sulmi në Barcelonë.
Më pas komentuesve që i gjenden pranë ajo i përgjigjet më tej “Shum flm akoma se kam mar veten tu u dridh jam” .

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.