Detaje nga vrasja me çekiç në Veles

Detaje nga vrasja me çekiç në Veles

Katica dhe Fatimja godasin javën tjetër, ja plani?!
BDI emëron një drejtoreshë nga Shkupi, ja emri dhe fotografia e saj! (Foto)
Zbritje drastike e çmimit të naftës, një litër nga e hëna kushton 55 cent
Turqia dhuron 20 mijë kopje të Kur’anit në Amerikën Latine

Me çekiç në dorë dhe levë, 46-vjeçari Spase Veljanov ka vrarë fqinjin e tij dhe ka lënduar katër anëtarë tjerë të familjes. Tragjedia ka ndodhur në qytetin e Velesit rreth orës dy pas mesnate.

Prokuroria Publike njofton se Veljanov ka thyer derën hyrëse të shtëpisë së fqinjëve dhe është futur në dhomën ku ka qenë vajza e fqinjit, 30-vjeçarja T.N.

Të parën e ka goditur atë në kokë, ndërsa më pas në dhomë janë futur prindërit e vajzës, ndërsa i dyshuari i ka goditur edhe ata duke u shkaktuar lëndime të rënda. Babai i vajzës, 65 vjeçari D.N., iu është nënshtruar plagëve dhe ka ndërruar jetë në spital.

Pas zhurmës së dëgjuar në ndihmë kanë ardhur edhe vëllau i tani më të ndjerit dhe bashkëshortja e tij, të cilët poashtu kanë qenë të sulmuar nga Veljanov.

Pas kryerjes së veprës i dyshuari, është kthyer në shtëpi dhe në rrjetet sociale ka shkruar se ka vrarë “Monstrat e tij”.

Ai menjëherë është arrestuar dhe nga ana e Prokurorit Publik tek Gjykata Themelore- Veles do të dorëzohet propozim për përcaktimin e masës së paraburgimit kundër tij.

SPB VELEZ

“Më pas ka ardhur babai i dhunuesit dhe disi ka arritur që ta dërgojë në shtëpi. Për shkak plagëve të rënda rreth orës 2:30 në spital ka humbur jetën 65-vjeçari D.N. Po ashtu edhe bashkëshortja e tij 54-vjeçare L.N për shkak lëndimeve të rënda është dërguar në Qendrën Urgjente në Shkup. Tre personat të tjerë janë ndaluar për mjekim në spitalin e Velesit”

Nga SPB Veles informojnë se sipas të dhënave të para arsyeja kanë qenë mosmarrëveshjet mes fqinjëve. I dyshuari për vrasjen ka jetuar në Australi.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.