Digjet një banesë afër Kuvendit në Shkup (VIDEO)

Digjet një banesë afër Kuvendit në Shkup (VIDEO)

Hyn për të grabitur dyqanin, por të gjithë klientët ishin të armatosur (VIDEO+18)
Shtypet çiklisti 9-vjeçar nga Bogovina e Tetovës
Aleanca për Shqiptarët: 550 vjetori i Skënderbeut, ditë reflektimi për të qenë të bashkuar
Më shumë se 10.000 njerëz po presin të hyjnë në Greqi, shpërthejnë incidentet (Foto/Video)

Një ndërtesë është përfshi nga zjarri në Shkup, në afërsi të Kuvendit të Maqedonisë, në rrugën ”Dame Gruev”.

Zjarri është lokalizuar dhe shuar, ndërkaq janë dëmtuar dy banesa. Sipas Makfax, banorët kanë pohuar se bëhet fjalë për një zjarrvënie të qëllimshme.

Banorët kan bërë të ditur se kanë patur probleme me pronarin e banesës ku ka filluar zjarri dhe se e kanë raportuar disa herë. Pronari është në stacionin policor dhe janë ndërmarrë masat për të hetuar dhe ndriçuar rastin.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.