E kuptoi se gruaja po e tradhtonte, prandaj përgatiti një plan – pastaj e qëlloi për vdekje atë dhe të dashurin e saj

E kuptoi se gruaja po e tradhtonte, prandaj përgatiti një plan – pastaj e qëlloi për vdekje atë dhe të dashurin e saj

Taravarit bën webfaqen e Ministris së Shëndetësisë në shqip
Burgu Hetues i Shutkës me drejtor të ri
Ndalojnë veturat dhe në mes të rrugës shkëmbejnë grushte
Këto janë fjalët e Zaevit në kongresin e LSDM-së

Juan Carlos Garcia, 42 vjeç, thuhet se dyshonte se gruaja e tij, Sandra Castellanos, 39 vjeçe, kishte lidhje me një tjetër, ndërkohë që punonte natën si një roje sigurie në Kolumbi.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, ai pastaj shpiku një plan për t’i kapur ata në akt duke u kthyer në shtëpi pak pasi u nis për në orën 5 të pasdites.

Por kur u kthye në shtëpi, Garcia njoftohet se qëlloi të dashuruarit me një pistoletë të premten, ndërsa tre fëmijët e tyre flinin në një dhomë tjetër.

Policia në Amerikën e Jugut tani ka akuzuar Garcia për vrasjet.

Zyrtarët thanë: “Në orën 9.05, Juan Carlos Garcia e thirri gruan e tij për të pyetur për tre fëmijët e tij, ajo iu përgjigj thirrjes dhe i tha se ata kishin shkuar në shtrat herët, sepse ata duhej të largoheshin për në shkollë”.

“I dyshuari Juan Carlos Garcia gjeti gruan e tij duke e bërë dashuri me të. Burri u mbush me zemërim dhe i vrau të dy”.

“Ai u dorëzua në polici dhe tha se nuk ndihet keq për atë që kishte bërë”.
Policia thotë se ai është dërguar në paraburgim dhe do të përballet me seancat gjyqësore në një datë të mëvonshme.

Garcia thuhet se i ka thënë oficerëve: “Ajo ishte e pabesë dhe e njollosi nderin tim si një burrë”

“Gjithçka që bëra ishte të hiqja qafe gruan që shkatërroi jetën time”. /Telegrafi/