Edhe një shtet i madh heq vizat për qytetarët e Maqedonisë, ja cili!

Edhe një shtet i madh heq vizat për qytetarët e Maqedonisë, ja cili!

“Për shkak Besës, nuk kam probleme me Salin dhe Rexhepin”
Turqi, paraburgoset shtetasja e Maqedonisë për prostitucion
Tenton të vrasë me thikë 25-vjeçarin, arrestohet
Nje i plagosur me armë zjarri në Ferizaj

Së shpejti shtetasit e Maqedonisë mund të udhëtojnë pa viza në Kinë. Republika e Maqedonisë dhe Republika Popullore e Kinës do të nënshkruajnë një marrëveshje për lehtësimin e dukshëm të udhëtimit ndërmjet dy vendeve.
Propozimi i Ministrisë së Punëve të Jashtme për nënshkrimin e Marrëveshjes ndërmjet dy qeverive të të dy vendeve u miratua në mbledhjen e Qeverisë.
Gjithashtu, në takim u pranua edhe propozimi për fillimin e një procedure për kryerjen e negociatave për nënshkrimin e një marrëveshje për pezullimin e përkohshëm të njëkohshëm të vizave afatshkurtra për qytetarët e Republikës së Ukrainës, Federatës Ruse, Azerbajxhanit dhe Kazakistanit. /SHENJA/

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.