EKSKLUZIVE : Serbët sulmojnë faqen e Skënderbeut, kërcënojnë me vdekje shqiptarët (FOTO)

EKSKLUZIVE : Serbët sulmojnë faqen e Skënderbeut, kërcënojnë me vdekje shqiptarët (FOTO)

Gazeta Dello Sport, intervistë me Ballistët:Nëse na thirr UÇK-ja, jemi aty
Kadriu thyen rekordin e Kosovës në 200 metra shpinë
Sportistët bënë një vepër të madhe për Fitore Ibishin
Ja kur do të hidhet shorti për fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

Menjëherë pas hedhjes së shortit në Europa League ka nisur përplasja virtuale mes tifozëve shqiptare dhe atyre serbë.

Partizani i Beogradit-Skënderbeu do të jetë më shumë se një ndeshje futbolli për shkak të historisë dhe tensionit mes dy vendeve.

Kjo “luftë” bëhet akoma edhe më e nxehtë kur në mendje vjen mbrëmja e 14 tetorit 2014 ku në përballjen mes Serbisë dhe Shqipërisë në mes të stadiumit të Beogradit u ngrit droni me “Shqipërinë e madhe”, shkruan syri.net.

Më pas situata u tensionua akoma edhe më shumë ku tifozët brenda dhe jashtë fushë ushtruan dhunë fizike ndaj lojtarëve të Kombëtares shqiptare.

Në faqen e Skënderbeut ajo që bie në sy janë kërcënimet me vdekje të tifozëve serbë të cilët kanë postuar foto që nuk kanë asnjë lidhje me futbollin.

Fotot më poshtë flasin qartë.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.