Familjarët: Vrasësi i Dilaver Bojkut është nga Struga

Familjarët: Vrasësi i Dilaver Bojkut është nga Struga

VMRO-DPMNE ka vetëm 36 deputetë?!
Ja kush do të jetë “koka” e policisë në në Tetovë (FOTO)
Foto ekskluzive të Ziadin Selës në spital natën e përgjakshme të 27 prillit (FOTO)
Nuk do ta besoni se ma çfarë pistolete është tenuar vrasja e ish ministrit Todorov (FOTO)

Vrasja e biznesmenit strugan Dilaver Bojku vazhdon të mos zbardhet nga organet policore të Republikës së Maqedonisë.

Derisa në mediat maqedonase spekulohet se vrasësi ka folur gjuhën serbe, ose versione tjera se vjen nga Shqipëria. Burime nga familja e Dilaver Bojkut theksojnë për agjencinë e lajmeve INA se vrasësi është nga Struga dhe se dihet me emër dhe mbiemër.

“Në ditën e vrasjes në vendin ku është kryer akti makabër kanë qenë të pranishëm dy motora dhe një mercedez benz pa targa dhe me ngjyrë të zezë.

Policia i ka të gjitha incizimet, mirëpo deri më tani heziton të dalë dhe të thotë të vërtetën”, thekson burimi nga familja e Dilaver Bojkut. (INA)

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.