Federata e Sporteve Universitare pranohet me të drejta të plota në FISU

Zyrtarë të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar dhe të Komitetit Olimpik Evropian po e vizitojnë KOK-un
Bëhen të ditur emrat e 14 sportistëve që do të përfaqësojnë Kosovën në Festivalin Olimpik Evropian
Kuqezinjtë protestojnë para Kryeministrisë për lirimin e Ballist Morinës, reagon edhe Cana
Uta Ibrahimi kthehet në Kosovë


Federata e Sporteve Universitare pranohet me të drejta të plota në FISU
Federata e Sporteve Universitare e Kosovës (FSUK) është pranuar me të drejta të plota si anëtarja më e re në Federatën Ndërkombëtare të Sporteve Universitare (FISU), në Asamblenë e Përgjithshme që po mbahet në Taipei të Tajvanit.

FISU e pranoi FSUK-n me vetëm dy vota kundër dhe një votë abstenim. Njëra nga Federatat që votoi kundër ishte ajo e Serbisë.

Pranimi ka ndodhur sot (17 gusht) në orën 14:30 me kohën lokale të Tajvanit.

Kujtojmë që në Kongresin e FISU-s po marrin……
Source: botasot

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.