Foshnja e lindur 450 gr sfidon parashikimet e mjekëve (FOTO)

Foshnja e lindur 450 gr sfidon parashikimet e mjekëve (FOTO)

Zbuloni çfarë nënkupton gjatësia e gishtit të unazës te femrat
Marrëdhëniet në distancë, për mirë apo për keq?
Pija që përmirëson organizmin tuaj në dimër, një recetë e thjeshtë
TA FIKIM BOJLERIN APO TA MBAJMË VAZHDIMISHT TË NDEZUR?

Austin Douglas erdhi në jetë kur nëna ishte në javën e 22 të shtatzënisë dhe mjekët nuk dhanë shpresë se ai mund të jetonte. Foshnja nuk ishte zhvilluar dhe as mushkëritë e tij ende nuk kishin filluar të funksionin dhe mbijetesa e tij ishte e pamundur.

Mirëpo, tani vogëlushi është 10 javësh dhe pasi i mbijetoi dy infeksioneve në mushkërive, prindërit shpresojnë që mrekullia e tyre së shpejti të lërë spitalin dhe të shkojë në shtëpi.

Foshnjat lindin kryesisht rreth javës së 40 dhe Austin që ishte vetëm 450 gramë sapo kishte bërë gjysmën e zhvillimit kur erdhi në jetë.

12 qershor 2017 (gazeta-Shqip.com)

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.