Garevski: “Tërmeti i sotëm aftershok i tërmetit të vjetshëm”

Garevski: “Tërmeti i sotëm aftershok i tërmetit të vjetshëm”

Tragjedi në Kumanovë, gjendet e vdekur vajza 27 vjeçare
Përfshihet nga flakët një shtëpi në Seravë të Shkupit
Taravari edhe të dielën në aktivitet (FOTO)
I vihet flaka deponisë ilegale në Haraçinë

Një tërmet me magnitudë 4,2  shkallë sipas Rihterit është regjistruar mëngjesin e sotëm në Shkup në orën 4 e 08 minuta. Epiqendra e tërmetit ka qenë në afërsi të fshatit Marino, 13 kilometra në lindje të Shkupit, ndërsa thellësia e tij ka qenë 2 kilometra. Tërmeti shkaktoi panik tek qytetarët, ndërkaq që nuk raportohet për dëme material. Tërmeti është ndjerë edhe në Kosovë dhe Serbi. Drejtori I institutit sizmologjik, Mihaell Garevski thotë se nuk ka nevojë për panik, pasi kjo është pasojë e tërmeteve të mëparshme. /Ferikan Iljazi, SHENJA/

Ja dhe video nga intervista e realizuar me drejtorin Mihaell Garevski.

Intervista/ Garevski: Tërmeti i sotëm aftershok… by tvshenjaofficial

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.