Gazetari maqedonas: Ndeshjet Vardar – Fenerbahçe janë të kurdisura, ja kush dyshohet?!

Gazetari maqedonas: Ndeshjet Vardar – Fenerbahçe janë të kurdisura, ja kush dyshohet?!

Pamje të tmerrshme të kapura nga droni: U vërsul me veturë në drejtim të turmës – vdes një, lëndohen 19 të tjerë (Video, +18)
Çmendet maqedonasi, e len e dashura, vendos “bombë” nën veturën e nënës së saj
Fatime Fetai: I kam dëgjuar politikanët tanë se si sillen pasi të marrin dy sekretaresha të bukura në kabinet! (Video)
Zhelinë, disa inaçor i thejnë drunjët (FOTO)

Ndeshja e futbollit midis Vardarit dhe Fenerbahçes është kurdisur për shuma të mëdha parash. Ky denoncim vjen nga gazetari Zoran Bozhinovski ka përmendur edhe emrin e atij që ka trukuar ndeshjen, informon INA.

“Loja Vardar – Fenerbahçe është kurdisur për shuma të mëdha parash!!! Mehmet Ali Ajdinlar, zëvendës kryetari i bordit të drejtorëve të spitalit Adzibadem Sistina të Orce Kamçev, partneri i biznesmenit rus Sergej Samsonenko… Ai është lidhja. Kurdisje më katundarçe nuk kam parë kurrë në jetë…Ja lexoni se çfarë pozicioni në FK Fenerbahçe ka Mehmet”, ka shkruar Bozhinovski. Aydinlar tanimë është i përfshirë në disa pozita në klubet që mbajnë emrin “Fenerbahçe”.

Ekipi i Vardarit ka shkruar historinë e futbollit në Maqedoni, duke u plasuar për herë të parë në grupet e një kompeticioni Evropian, Kështu skuadra e Vardarit bëhet ekipi i parë nga Maqedonia që kualifikohet në Grupe të Europa Ligës.

Ata kanë arritur të shënojnë fitore edhe në ndeshjen e kthimit kundër Fenerbahçes nga Stambolli, me rezultat 1-2, ndërsa me shifra të përgjithshme 4-1. (INA)

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.