19 C
Skopje
August 14, 2018
Informacione Rajoni dhe Bota

Gjashtë të arrestuar për grushtimin e mjekut dhe teknikut në Suharekë

Ky sulm ka ardhur pas një bisede të tensionuar gjatë trajtimit të një të sëmuri.

“Gjatë trajtimit të një të sëmuri, pas një bisede të tensionuar ka ardhur deri tek sulmi i personave zyrtarë në kryerje të detyrës me ç’ rast janë grushtuar dhe rrëzuar në dysheme një mjek dhe një teknik”, thuhet në njoftimin e policisë.

Policia njofton se lidhur me rastin, në këto momente, policia i ka arrestuar gjashtë të dyshuar.

Po ashtu ata kanë thënë se janë në kontakt të vazhdueshëm me prokurorin e shtetit për të përcaktuar përfshirjen e secilit veç e veç dhe mbi bazën e të gjeturave gjatë hetimit të bëhet ndalimi i tyre.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Bëhuni gati për shoping – nesër është dita më e mirë për këtë!

shprehja

MPJ reagon për arrestimin e mërgimtarit: Serbia të distancohet nga praktikat e politikave të Millosheviqit

shprehja

"Kallet" nusja në një dasmë kosovare, videoja shpërndahet gjithandej

shprehja