Haraçinasi tenton të shkelë policët me furgon, ja pse?

Haraçinasi tenton të shkelë policët me furgon, ja pse?

Kryeministri grek: Nuk do e njohim pavarësinë e Kosovës
“Mësuam atë që e kemi ditur”
Pas Lëvizjes Besa edhe Aleanca i përgjigjet pozitivisht Mërgatës për kandidat të përbashkët në Kërçovë
Punësimi sezonal në Gjermani, ja mundësitë që keni

Një banor 24 vjeçar nga Haraçina mbrëmë ka tentuar që të shkelë me furgonin e tij pjesëtarët e policisë, të cilët tentonin ta ndalonin. Ai po transportonte drunj dhe se pasi që është hetuar nga policia, informon MPB.

Ngjarja ka ndodhur rreth oërs 19.45, kur pjestarët e policisë në afërsi të fshatit Kadinoë kanë dhënë shenjë për ndalimin e furgonin, por ai nuk u ndalua dhe tentoi ti godasë ata, duke rritur shpejtësinë.

Furgoni ka vijuar rrugën drejt fshatit Marinë, kur pas 20 minutave është ndaluar nga policia, pasi që i ishte përgatitur barrikadë policore. Sipas komunikatës së policisë, më pas në vendin e ngjarjes kanë mbërritur edhe tre persona të tjera me makinën e tipit “Golf” me ç’rast njëri prej tyre ka shkrepur një plumb në ajër. Policia ka ndaluar të gjithë personat.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.