Hasani: Ishim afër medaljes, lamë përshtypje të jashtëzakonshme

Acar, lodhje, duar të shkatërruara. Fotoja tronditëse e kampionit olimpik
Parisi do të organizojë Lojërat Olimpike Verore më 2024, Los Anxhelos në vitin 2028
Shqiptari nga Maqedonia sfidon veten në garën botërore në bodybuilding
Dashaj bindshëm më i miri në Pousko


Hasani: Ishim afër medaljes, lamë përshtypje të jashtëzakonshme
Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), Besim Hasani, ka komentuar paraqitjen e ekipit olimpik të Kosovës në Festivalin Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017”, që u mbajt në Hungari.

Kosova mbeti pa medalje, por ishte afër ta fitonte të paktën të bronztën në xhudo, me Laura Fazliun dhe Shpat Zekajn. Laura u kualifikua në gjysmëfinale dhe në dy luftërat për medalje pësoi humbje, kurse Zekaj pati dy fitore dhe dy humbje.

“Kjo është vetëm hera e dytë që Kosova merr……
Source: botasot

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.