Hasani priti Zejnullahun, kampion bote në Powerlifting

Lajçi me rezultat historik
Shoku që ishte me Sali Gërqinën kur u zhduk thotë së ai ishte i dehur kur ra në ujë
Acar, lodhje, duar të shkatërruara. Fotoja tronditëse e kampionit olimpik
Dy notarë përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Evropian të Notit


Hasani priti Zejnullahun, kampion bote në Powerlifting
Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, z.Besim Hasani, ka pritur peshëngritësin, Diell Zejnullahu, i cili muaj më parë u shpall kampion bote në “IPF World Classic Benchpress Championships”, të mbajtur në prill të këtij viti në Kileen dhe Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Zejnullahu zuri vendin e parë për moshën U-17, në kategorinë deri në 105 kilogram. Ai përfaqësoi Britaninë e Madhe, ku edhe ka lindur në vitin 1999, derisa ka prejardhjen nga Lipjani.

I shoqëruar nga babai i……
Source: botasot

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.