Himni serb nuk dëgjohet në Kroaci. Kroatët fërshëllejnë himnin serb duke brohoritur “Vukovar, Vukovar” (VIDEO)

Himni serb nuk dëgjohet në Kroaci. Kroatët fërshëllejnë himnin serb duke brohoritur “Vukovar, Vukovar” (VIDEO)

Vitia bëhet me palestër sportive
Talenti i Barcelonës goditet me 5 plumba
Vritet kampioni i botës në peshëngritje, rusi Drachyov (Pamje të rënda)
Itali: Arrestohet futbollisti shqiptar për shitje të ndeshjeve

Ndeshja e shumë pritur Koraci vs. Serbi e vlefshme për Kampionatin Evropian të Henbollit, i cili po zhvillohet në Kroaci, gjatë intonimit të himnit serb tifozët kroatë brohoritnin “Vukovarit, Vukovar”.

Gjatë luftës në vitet e 90-ta në Kroaci, serbët kishin kryer krime të tmerrshme ndaj kroatëve në qytetin e Vukovarit, dhe me mijra kroat ishin dëbuar nga qyteti.

Kjo ishte arsyeja pse sot kroatët e fërshëlluanë himnin serb dhe duke brohoritur “Vukovar, Vukovar”.

Ndeshja përfundoi me fitore të Kroacisë

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.