Humoristi tallet me kandidatët

Humoristi tallet me kandidatët

Zbulohet ‘bombashi’ i së enjtes së përgjakshme
Taravari: Ja qëndrimi dhe kushtet e Aleancës në bisedimet për Qeverinë e re (VIDEO)
Era Istrefi dhe Kim Kardashian ndajnë të njëjtin mashkull! (FOTO)
Këto janë fjalët e Zaevit në kongresin e LSDM-së

Humoristi i njohur shqiptarë në Maqedoni, Hasim Memishi-Sopi, gjatë gjithë fushatës është tallur me kandidatët, duke krijuar skena nga jeta e tyre private. Tallja e tij me kandidatët, si duket, vjen si kundërpërgjigje e talljes që e bëjnë kandidatët me popullin në fushatë.

Shprehja.com ju sjellë vetëm disa nga skenat e Sopit për kandidatët:

1.Kandidati u zgjua herët, nuk e dinte a i vjen ftohtë prej kohës, apo ka ethe parazgjedhore; sytë nuk i lau se nuk kishte ujë të ngrohtë, piu një çaj dhe u nis për në shtab, rrugës gjithë trotoari ishte i zënë sepse prodhimet bujqësore janë në kulmin e shitjes, mbërriti në shtab, ende nuk e kishin çel shtabin, vuri dorën në xham për të pa a është dikush brenda, u kthye dhe foli me vete….Po nuk fitohen zgjedhjet be tu e çel shtabin n’drekë ncncnc…
2. Kauzat i keni shndërru në akuza…

3. Kandidati e kishtë bë alarmin në 7:00, sa u zgjua piu kafen e mëngjesit, kur e pa 6:10 minuta, tha me vete: ky sahati a hecën para a rikverc, gruaja e tij në ballkon shkundëte çarçafët, i habitur me punën e orës doli në ballkon dhe e pyeti gruan: xhi o smetajt be ky sahati? O ndrau pi prom sahati, sot ishalla ene taj fiton ene bohet majr i tha gruja…

4. Kandidati u zgjua në mëngjes, nuk kishte më tubime, ëndër kishte parë dy autobusa të kuq me mbishkrime maqedonisht…ia tregoi gruas ëndrën, tha me siguri do vin shumë mërgimtarë do më votojnë mua, po ky mbishkrimi maqedonisht ma ka përzi pak, gruaja i tha: po nuk dihet mund t’i kishe pa autobusat xhi do vajn për kundër kandidatin tënd…ene mo fol sot se mund t’hash dëni dënim se është heshtje zgjedhore…
Hec ta çellojm reprizën e filmit turçe se shtaj do nise…

5.Sot e kishin pa te enciklopedija se брат лубе mund t’jese me prejardhje shqiptare, ka ardh ti kërkoje rrënjët…çashtau thojshin te ni burektore..

6. Кëрцлонте Илир Шаќири н’тубим…
Shprehja.com
Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.