Ia kanë hedhur dhinë në kafaz tigrit për ta ngrënë: Askush nuk mund të besojë se çfarë ka ndodhur! (Video)

Ia kanë hedhur dhinë në kafaz tigrit për ta ngrënë: Askush nuk mund të besojë se çfarë ka ndodhur! (Video)

KUJDES! Në Britani të Madhe janë tërhequr nga tregu: Assesi mos blini spinerë të këtillë
E bëri veturën “Audi” copa-copa dhe e shiti, më pas shqiptari e shpalli si të vjedhur
Ta shohësh vdekjen në sy dhe të shpëtosh, kjo u ndodhi këtyre motorristave (Video 18+)
Mrekullia e Muhamedit (alejhi selam) u zbulua pasi shpenzuan 100 miliardë dollarë

Në një park në Rusi në kafaz ia kanë futur dhinë një tigri të uritur, si ushqim për ta ngrënë.
Mirëpo, ajo që askush nuk e ka pritur është që dhia dhe tigri kanë krijuar një lidhje të veçantë dhe që nga viti 2015 deri tani jetojnë në një bashkësi unike.
Tigri Amur dhe dhia Timur jetojnë në harmoni dhe aspak nuk pengojnë njëri-tjetin, transmeton Telegrafi.

Kjo është një histori e pazakontë, që po trondit instinktin kafshëror.

Amur disa muaj më parë nuk kishte treguar asnjë shenjë dhembshurie për kafshët e gjalla që futeshin në vendin ku mbahej tigri. Brenda pak minutash, preja e tij vritej. /Telegrafi/

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.