Inis Gjoni kërkon 200 mijë euro për videon erotike

Inis Gjoni kërkon 200 mijë euro për videon erotike

Ja çka bëjnë në banjo Xhesika dhe Sasa e ‘O sa mirë’ (Foto)
E bujshme/ Pamela Anderson kapet duke dalë nga hoteli me djalin e biznesmenit shqiptar (FOTO)
VIDEO | Leonora Jakupi flet për jetën e vështirë që ka kaluar si adoleshente
Marina feston ditëlindjen deri në të gdhirë…ja çka ndodhur në festën e saj (Foto)

Pas 13 vitesh nga publikimi për herë të parë i videos erotike, këngëtarja dhe regjisorja Inis Gjoni është rikthyer protagoniste pasi do të ketë një përballje të re me Prokurorinë për Krimet e Rënda në Gjykatën e Lartë.

Kjo betejë ligjore, për të dytën herë në Gjykatën e Lartë, ka në thelb padinë e Gjonit kundër Prokurorisë, ku kërkon 200 mijë dollarë amerikanë dëmshpërblim për publikimin e një videoje intime të saj në vitin 2004.

Në këtë video, ajo shfaqej me partnerin e saj të ndjerë, Arjan Selimi, i vrarë në vitin 2011. Materiali filmik me përmbajtje erotike i regjistruar nga Selimi në një ambient privat u përhap masivisht përmes teknologjisë dixhitale ndër përdoruesit e aparateve celularë përmes teknologjisë së kohës “bluetooth”, “infrared”, si dhe e-mail.

Publikimi i videos ndodhi kur telefoni i tij ishte i sekuestruar si provë materiale nga ana e Prokurorisë për Krimet e Rënda për llogari të hetimit të dosjes “Kompas”. Për shkak të profilit publik të Gjonit në atë kohë, si ish-balerinë dhe moderatore e suksesshme, ngjarja u trajtua gjerësisht në median e shkruar dhe elektronike.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.