Ivanka bëhet Vajza e Parë më e fuqishme në histori

Ivanka bëhet Vajza e Parë më e fuqishme në histori

Kjo është ujdia Maqedoni-Serbi për incidentin me agjentin Goran Zhivaljeviq në Kuvendin e Maqedonisë
Prokurorja Liljana Spasovska ngjallë shpresat e familjarëve të “Monstrës”, kërkon prova nga Specialja
Universiteti i Kalifornisë: Shqiptarët, autoktonët e Evropës
Paniku i paracetamolit, specialistët shpjegojnë të vërtetën

Njerëzit e afërt e përshkruajnë si të zgjuar, të pavarur dhe të pathyeshme. Tani, Ivanka Trump, duket se do të bëhet Vajza e Parë më me ndikim dhe më e fuqishme në historinë amerikane. Vëllai i saj  Donald “Junior” në një intervistë të mëhershme kishte zbuluar se Donald Trump e vlerëson shumë mendimin e saj. “Ai beson te ajo”, tha Donald për CNN-in. Conway, i cili ka shërbyer si menaxhere e Donal Trump në muajt final të fushatës presidenciale, e ka përshkruar marrëdhënien e tyre si të ‘pathyeshme’. Sipas tij, Ivanka ishte zëri vendimtar dhe çelësi i diskutimeve gjatë fushatës. Ajo e kishte këshilluar gjithmonë të atin. . Këtë ‘vend’ të veçantë Ivanka e kishte te babai edhe në jetën e tij si biznesmen. Ivanka është 35 vjeç dhe nënë e tre fëmijëve. Që nga viti 2009 ajo është e martuar me Jared Kushner.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.