Ivanov nuk e nënshkruan Ligjin për gjuhën shqipe, plani për zvarritje

Ivanov nuk e nënshkruan Ligjin për gjuhën shqipe, plani për zvarritje

Kjo është arsyeja e tmerrshme që shtyu babanë monstër nga Maqedonia ta vrasë foshnjën e porsalindur në Viti (FOTO)
Arrestohet drejtori i Klinikës së Neurologjisë në Shkup, policia hesht rastin
Përçarjet në Lëvizjen BESA, ja çfarë thotë statuti i kësaj partie (FOTO)
Izet Mexhiti ka disa fjalë për qeverinë e re

Presidenti Gjorgje Ivanov nuk do ta nënshkruajë Ligjin për gjuhët, që rregullon përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe.

Një burim i afërt me kabinetin e presidentit Ivanov tha për INA se është shumë e qartë se nuk do ta nënshkruajë dhe do të vendos veto për këtë ligj.

“Është mëse e qartë se presidenti Ivanov nuk do ta nëshkruajë ligjin për gjuhët. Ky vendim është i qartë dhe se të hënën presidenti do ta jap arsyetimin e tij”, theksuan burime të afërta me presidentin.

Kabineti i tij është mbyllur orëve të fundit dhe nuk ka dhënë asnjë qëndrim për mediat, gati disa ditë që kur ky ligj mori dritë jeshile nga 69 deputetë.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.