Ja çfarë pritet të ndodhë me personat që tentuan ta vrasin Ziadin Selën

Ja çfarë pritet të ndodhë me personat që tentuan ta vrasin Ziadin Selën

E kuptoi se gruaja po e tradhtonte, prandaj përgatiti një plan – pastaj e qëlloi për vdekje atë dhe të dashurin e saj
Qeveria emëron edhe 67 drejtorë, në burgun e Tetovës maqedonas, te Enti i statistikave shqiptarë! Ja emrat e tyre!
Ja dëmi total që Jankullovska i ka shkaktuar Buxhetit
ZBARDHEN DETAJE TË REJA RRETH SHQIPTARËS SË VRARË NGA ARMA E NJË POLICI GJERMAN

Me 26 janar fillon gjykimi për të akuzuarit të cilët tentuan ta vrasin Ziadin Selën në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë me 27-prill 2017, bën të ditur “Makfaks”, njofton Portalb.mk.

Në bankën e të akuzuarve do të ulen të akuzuarit: Oliver Oshavkovski, Sasho Senkov, NikollçeDimitrievski, Aleksaner Janevski – Toshta, Andrej Micov, Nikolla Vojminovski, Kosta Delov, Stojan Pavllevski –Korba, Kire Gjorgievski dhe babai i tij.

Në maj të vitit 2017 për sulmin ndaj Selës së pari u arrestuan Kire Gjorgievski dhe babai i tij për të cilët Prokuroria konfirmoi se në sallën 3, ku është mbajtur konferenca për shtyp të dy së bashku fizikisht e kanë sulmuar dhe e kanë tërhequr zvarrë Ziadin Selën.

Deputeti, Ziadin Sela pas sulmit mori lëndime të rënda dhe u shtrua në spital. Një pjesë të të dyshuarve të atëhershëm Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) i kërkonte përmes fotografive të publikuara. Gjykata për herë të tretë e ka vazhduar paraburgimin. Për këtë lëndë përgjegjëse për gjykim është gjykatësja Sllavica Andreevska.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.