Ja çka po zihet në BDI për kandidaturat për zgjedhjet lokale

Ja çka po zihet në BDI për kandidaturat për zgjedhjet lokale

Presidenti i Ukrainës vendos sanksione ndaj pesë bankave ruse
“Lavdrim Muhaxheri ka vdekur. Nuk ka asgjë të pavërtetë”
Zaev nesër takon Thaçin, a po hyn edhe PDSH në Qeveri?!
Zaevi i ka këtë kusht për Ali Ahmetin për postet ministrore

Sot në disa portale u përhap lajmi se tashmë BDI i ka gati emrat për kandidatët me të cilët do të garojë në zgjedhjet lokale të tetorit, mirëpo këto emra dhe lajme që po qarkullojnë dalin si të pavërteta për faktin se partia e Ahmetit akoma nuk ka konkretizuar asgjë në këtë drejtim, transmeton Zhurnal.mk

Burime brenda BDI-së për Zhurnal theksojnë se akoma nuk ka pasur asnjë emërim apo kandidim për zgjedhjet komunale madje nuk ka emra konkret nga ato që janë përmendur sot, thekson mes tjerave një funksionarë i lartë i BDI-së për Zhurnal.mk

Ndonëse akoma vazhdojnë propozimet nga degë të ndryshme të komunave me emra të kandidatëve për zgjedhje lokale për kryetar komunash dhe këshilltarë, BDI e Ali Ahmetit është akoma duke i diskutuar emrat dhe më pas do të vendos definitivisht se me cilët kandidat do të garojë në tetor.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.