Ja detajet e vrasjes së Bojkut në Strugë, sulmuesi kishte gjuajtur edhe ndaj djalit të tij

Ja detajet e vrasjes së Bojkut në Strugë, sulmuesi kishte gjuajtur edhe ndaj djalit të tij

“Do t’i vrasë të gjithë myslimanët”: Publikohen pamjet e sulmit pranë një xhamie në Londër – një i vrarë dhe dhjetë të plagosur (Foto/Video)
Ky është kandidati i BDI-së për komunën e Tearcës (Foto)
“Besa do të jetë fituese e këtyre zgjedhjeve lokale. Besa s’bën koalicion me Gruevskin, Zaev po mashtron”
ZYRTARE: LR-PDSH do të merrë 20 drejtori të rëndësishme

Nga Ministria e Punëve të Brendshme, sot dolën me më tepër detaje rreth vrasjes së djeshme të 55 vjeçarit Dilaver Bojku në Strugë, njofton Zhurnal.

55 vjeçari Bojku nga Veleshta, është vrarë dje derisa kishte qenë ulur në restorantin “Aqua Blue” në Strugë, njoftojnë nga policia.

“Person i panjohur rreth orës 16:45 ka gjuajtur me armë zjarri dhe ka goditur viktimën në pjesën e parme të kokës, më pas ka filluar të ikë. Menjëherë më pas djali i D.B me një person tjetër janë përpjekur ta zënë atentatorin, mirëpo ky i fundit ka filluar të gjuaj edhe kah atadhe ka ikur”, informojnë nga MPB.

I plagosuri është transferuar në spitalin e Strugës, ku më pas ka ndëruar jetë. Ekipe policore kanë kryer inspektim në vendngjarje, ndërsa trupi i të ndjerit me urdhër të prokurorit publik është dorëzuar në obduksion. Nga vendngjarja janë mbledhur shenja të cilat janë dorëzuar për ekspertizë, dhe në mënyrë intenzive po ndërmeren masa për gjetjen e vrasësit, informojnë nga MPB.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.