Kandidati i BDI-së largohet nga gara për Çairin?!

Kandidati i BDI-së largohet nga gara për Çairin?!

Mediat e regjimit ndjellin frikë: Do të ketë luftë të përgjakshme (FOTO)
Dy serbë gjenden të vdekur në Kosovë (LAJMI FUNDIT)
Nuk ndalen lajmet e “zeza”, gjendet edhe një person i vdekur nga Shkupi!
Tmerr: Nëna lejon 1800 meshkuj t’i përdhunojnë vajzën e mitur, ja arsyeja e frikshme

Tashmë me zyrtarizmin e kandidaturave për kryetar të komunave, mediat e ndryshme kanë filluar përgatitjen e debateve për fushatën parazgjedhore. Para disa ditësh u organizua debati për Komunën e Gostivarit, ku morën pjesë të gjithë kandidatët, duke përfshirë edhe Bejtën e BDI-së dhe Taravarin e Aleancës, njofton shprehja.

Por, sot u organizua debati për Komunën e Çairit, ku ishin të ftuar katër kandidatët për këtë komunë: Visar Ganiu nga BDI, Zeqirja Ibrahimi nga Lëvizja BESA, Faruk Avdiu nga Aleanca për Shqiptarët dhe Idriz Orana nga PDSH, njofton shprehja. Por, nga pamjet që shihen, në momentet e fundit kësaj gare i ka ikur kandidati i BDI-së, Ganiu. Presim deri në ditën e fundit të fushatës, të shohim se a do të qëndron në garën për Komunën e Çairit Visar Ganiu./shprehja.com

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.