15 C
Skopje
September 20, 2018
iTech

Këto janë çmimet e dy iPhone-vë më të ri nga Apple

Gjianti teknologjik ‘Apple’ ka zyrtarizuar sonte dy  prodhimet më të reja të iPhone-ve.

iPhone XS dhe iPhone XS Max, janë dy iPhonët e ri të cilët parashihet të jenë në shitje që nga data 28 shtator, transmeton Indeksonline.

Në paraqitjen e e tyre sonte janë bërë publike edhe detajet apo specifikat kryesore të tyre.

Ndërsa çmimet janë kësisoj:

iPhone XS, 999 dollarë apo (858 euro) kurse iPhone XS Max 1 mijë e 99 dollarë apo (944 euro)./Indeksonline/

https://www.apple.com/apple-events/september-2018/

Apple sapo prezantoi dy telefonat e ri: iPhone XS dhe XS Max

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Aplikacionit zyrtar të iOS do i zërë vendin Telegram X

shprehja

Zbulohet madhësia e baterive të iPhonëve të ri

shprehja

Trump vendosë tarifë 10% për produktet e Apple që shiten në Kinë

shprehja