Keto jane emrat e femijeve ne vitin 2018!

Keto jane emrat e femijeve ne vitin 2018!

Rusja e Botërorit në pushime (FOTO)
Gjen një portofol në rrugë, i merr paratë dhe i lë një mesazh interesant pronarit
Mënyrat që ta dini se po ju gënjen!
Gjërat tipike që bën çdo shqiptar! (VIDEO)

Një brez I ri yjesh botërorë, po sjell emrat më ‘cool’, për fëmijët që po vijnë në jetë. E nëse e keni përjetuar se çdo të thotë të mendosh për t’i vënë emrin bebit që po vjen në jetë, këto emra janë shpëtim.

 

Amandla Stenberg

Ndonjëherë t’i shtosh vetëm një shkronjë të vockël emrit, bëhet fringo I ri. Si rasti I aktores Amandla, që njihet për rolin e saj Rue në “The Hunger Games”.

Dove Cameron

Ajo nisi karrierën e saj në Disney Channel, në filmin ‘Liv dhe Maddie’. Ajo e ndryshoi emrin e saj nga Chloe Celeste për simbolim e paqes ‘Dove’.

 

 

Gal Gadot

Një sensacion I ri ky emër pas filmit ‘Wonder Woman’, pasi aktorja është lindur dhe rritur në Israel.

 

 

Gigi Hadid

Modelja e vitit në Britaninë e Madhe, ndryshoi emrin e saj nga Jelena në shkurtimin Gigi, duke u bërë një frymëzim për bebet e reja që po vijnë në jetë.

 

 

Maisie Williams

Aktorja e re e cila luan në filmin ‘Games of Thrones’ është e 60-ta në listë, për emrin e saj.

 

 

Rebel Wilson

 

Nëse ju duhet një emër që të flasë  për fëmijën tuaj, është padyshim ky.

 

 

Samira Wiley

Aktorja u bë e njohur për publikun në serialin “Orange is the New Black”. Kuptimi I emrit të saj, është ‘Shoqëri në një bisedë mbrëmje’ në gjuhën arabe.

 

 

Zendaya

Zendaya Maree Stoermer Colman, nisi karrierën e saj në Disney Channel. Kuptimi I emrit të saj është ‘të jesh njeri I drejtë’ dhe prindërit po e adhurojnë për shkak të popullaritetit të aktores.

 

 

Djem:

 

Ansel Elgort

Ylli I ri është pjesë e filmit hit ‘Baby driver’. Ansel është emër gjerman dhe kishte popullaritet të madh një shekull më parë por mesa duket po rikthehet edhe sot.

Asa Butterfield

Ylli britanik Asa Maxëell Thornton Farr Butterfi u shpall Performuesi më I ri britanik në moshen 11 vjecare. E prej asaj kohe, ka korrur mjaft sukses.

Ellar Coltrane

Ellar është një emër i rrallë me rrënjë skoceze, që përdoret edhe nga vajzat.

Kit Harington

 Britanikët kanë përdorur emrin Kit, si shkurtim i emrit Christopher.

 

Niall Horan

Këngëtari irlandez është pjesë e grupit të njohur One Direction. Niall ishte emri I mbreit legjendar të Tarës.

Zayn Malik

Zain, kuptimi I së cilit është bukuri, është përdorur shumë nga prindërit në tre vitet e fundit.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.