Këto janë ministrat e Zaevit

Këto janë ministrat e Zaevit

Donald Trump pret Angela Merkel në Shtëpinë e Bardhë
Pas 18 vitesh, falet namazi i Bajramit te Xhamia e Ibrit
Zbritje drastike e çmimit të naftës, një litër nga e hëna kushton 55 cent
Ky është shqiptari nga Saraji që nokautoi 4 maqedon ,duke shpëtuar djalin nga Tetova në qendër të Shkupit (FOTO LAJM)

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin e kryesisë partiake. Siç mëson INA, për shumë kandidatë për ministra, Zaev më në fund vendos vetë, duke vlerësuar angazhimin dhe punën e tyre.

Ndër emrat që përmenden përfshirë edhe burime partiake që folën për TV24, kandidatë për ministra janë: Radmilla Sheqerinska, Oliver Spasovski, Renata Deskoska, Mila Carovska, Lupço Nikollovski, por edhe Nikolla Dimitrov. Në kuadër të Qeverisë do të jetë edhe Adnan Qahil nga partia turke, dhe Samka Ibraimovski nga partia e komunitetit rom. Post ministror do të rezervohet edhe për Partinë Liberal – Demokrate. (INA)

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.