Kjo është domethënia e veçantë e tatuazheve të VIP-ave shqiptarë (Foto)

Kjo është domethënia e veçantë e tatuazheve të VIP-ave shqiptarë (Foto)

FOTO | Pushimet nuk i shkojnë mirë Rita Orës, tmerrohet këngëtarja nga ajo se cka i ndodhi në Maldive
Rivaliteti mes themeluesve të kompanive italiane: Banderas në rolin e Lamborghinit, Baldwin në rolin e Ferrarit
Më në fund reagon Majku pas lindjes së Majlindës (Foto)
Meda kapet në pozitë të palakmueshme nga paparacit rrugëve të Prishtinës (Foto)

huajse gjithë VIP-at kanë tatuazhe, por çfarë domethenie të veçantë kanë në të vërtetë ato?

Tatuazhe prekse dhe plot dashuri, përmes tyre VIPat shqiptare fshehin sekrete dhe mbajnë dashuri e kujtime brenda tyre. Të shumtë janë personazhet e famshëm të cilët kanë tatuazhe por të paktë janë ata që mbajnë tatuazhe me një rendesi të madhe dhe të veçantë.

arbana Dini – Ky tatuazh ka një domethënie shumë të veçante për Barbanën, pasi me këtë “tattoo” ajo do ta kujtojë vëllain e saj të ndjerë përgjithmonë. “Për këtë kujtim,shumë domethënës për mua, që me art e ngjalli duke ma bërë pjesë të trupit vëllain tim ERGIN”- ka shkruar këngëtarja Barbana Dini.

Landi Hysi- Një top basketbolli me numrin e Michael Jordan, idhullit të Dr. Florit.

Besi Kallaku – Një ndër tatuazhet me të vecanta është një valë zanore ku Xhensila i thotë “Të Dua”.

Flori Mumajesi – një shenjë volumi e mbyllur, ai ka thënë ” Nuk e kam bere rastesisht kete tatuazh ,perkushtimi nder vite ndaj muzikes me ka kushtuar 70% te humbjes se degjimit nga veshi i majtë.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.