Klienti i lë bakshish, kamerierja në lot kur zbulon arsyen (FOTO)

Klienti i lë bakshish, kamerierja në lot kur zbulon arsyen (FOTO)

Cilat janë lutjet të cilat nuk refuzohen?
Ky veprim, që bëni sapo hyni në makinë, ju rrezikon jetën!
Këta do të jenë 10 qytetet më të mëdha në botë deri në 2030-ën, asnjë nga ta në Evropë e SHBA
A e dini përse nuk mbërthehet pulla e fundit e xhaketës?

Një kameriere shpërtheu në lot pasi mori një bakshish të konsiderueshëm dhe të papritur nga një klient.
Përveç porosisë që kushtonte 9.53 sterlina, klienti bujar i la kamerieres edhe plot 200 sterlina të tjera.

Motivi i kësaj zemërgjerësie të papritur fshehej në pjesën e pasme të faturës.

“Brandi, faleminderit për shërbimin tuaj! Të dëgjova teksa flisje për fëmijën tënd larg prej teje, përdori këto para për t’i bërë një vizitë”, shkruhej në faturë.

Kamerierja e publikoi foton e faturës në Igmur dhe shfaqi emocionin për marrjen e kësaj dhurate.

“Shpërtheva në lot në kuzhinë. Personat bujarë dhe të dobishëm ekzistojnë akoma”, shkroi gruaja.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.