Kosova, e bronztë në Kampionatin Evropian për rajone

Mini-olimipiadë për personat me aftësi të kufizuara
Telegram ngushëllimi i ministrit Kujtim Shala me rastin e vdekjes së ish-futbollistit të Lirisë, Agim Maloku
Vajza e Schumacher ndjek hapat e të atit, fiton konkursin e kalërimit
14 sportistë përfaqësojnë Kosovën në Festivalin Olimpik Evropian


Kosova, e bronztë në Kampionatin Evropian për rajone
Kombëtarja e Kosovës në karate (femrat), zuri vendin e tretë në Kampionatin Evropian për rajonet, që u mbajt në Prishtinë. Kosova në luftë për medaljen e bronztë e mposhti me rezultat 4:0 Sllovakinë.

Karateistja Fortesa Orana është  lumtur që fituan medaljen e bronztë. Ajo me bashkëgarueset e saja, si Adelina Rama, Gresa Zhitia e Ari Shala. Vashat tona treguan shpirt të madh dhe arritën një sukses të madh.

Source: botasot

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.