Krasniqi dominoi në maratonën ndërkombëtar

Lajçi me rezultat historik
Bodybilerja vdes nga konsumimi i tepërt i proteinave
Shoku që ishte me Sali Gërqinën kur u zhduk thotë së ai ishte i dehur kur ra në ujë
Njeriu më i fortë në Kosovë kapet për shtyllë dhe bën mrekulli!


Krasniqi dominoi në maratonën ndërkombëtar
Notari shqiptar, Art Krasniqi, që jeton e vepron në Gjermani, dominoi në maratonën e VIII-të ndërkombëtare “Kosova 2017” në not, që u mbajt në Batllavë.  Ai zuri vendin e parë me kohë të kaluar për 51 minuta e 39 sekonda, duke lënë pas vetes Dren Ukimerajn e kombëtares së Kosovës. Ndërkaq, në maratonën e Republikës së Kosovës,  Dren Ukimeraj ngadhënjeu me kohë 59 minuta e 50 sekonda. Në konkurrencën e femrave, garuesja nga Maqedonia, Mia Krstevska arriti në……
Source: botasot

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.